‘ISTRIJANI’ ZLATO I SREBRO NA KUPU HRVATSKE – DAVORU KOMARU 20-ta TITULA PRVAKA HRVATSKE

Kup Hrvatske - Istrijani zlato i srebro - 01

KUP Hrvatske ‘2019.’ pojedinačno u boćanju za osobe s invaliditetom
Split, 04.-05. svibnja 2019. godine

Od 4. do 5. svibnja 2019. godine u Splitu je održan KUP Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom. U Istru smo donijeli veliko ‘zlato’ i ‘srebro’!

Kup Hrvatske - Istrijani zlato i srebro - 02

1. mjesto/zlato u svojoj kategoriji BC4 sa šest odigranih utakmica bez ijednog poraza (9:0, 6:5, 9:1, 16:0 u skupini, 4:2 u polufinalu i finalu 10:1), osvojio član našeg Kluba Davor Komar.

To je Davoru ujedno i 20 titula prvaka Hrvatske u boćanju za osobe s invaliditetom (Davor je 7 puta osvojio prvenstvo Hrvatske pojedinačno, 5 puta prvenstvo Hrvatske u paru, a ovo je 8 puta da je osvojio KUP Hrvatske).

Kup Hrvatske - Istrijani zlato i srebro - 03

Srebro sa tri pobjede i jednim porazom, osvojio je boćar našeg Kluba Zoran Peruško iz Peruški/Marčana u kategoriji BC1.

Manje sportske sreće ovog puta imali su član i članica Kluba, Draško Bartolić iz Pule osvojivši peto mjesto i Melisa Osmanović, koja sa tri poraza nije prošla prvu skupinu.

Kup Hrvatske - Istrijani zlato i srebro - 04

Na KUP-u se natjecalo u četiri kategorije (od BC1 do BC4)

KUP se održao u organizaciji Hrvatskog paraolimpijskog odbora i Hrvatskog saveza boćanja osoba s invaliditetom.

Kup Hrvatske - Istrijani zlato i srebro - 05

Koristimo priliku posebno se zahvaliti trenerima našeg Kluba, Zvjezdani Grganja, Vladimiru Reliću i Valteru Ivančiću, bez kojih ovi rezultati ne bi bili dostižni.

Također zahvaljujem Sportskoj zajednici Grada Pule, Sportskoj zajednici Istarske županije, Istarskoj županiji, Gradu Pula, Općini Marčana i Društvu distrofičara Istre, koji su na direktan način pomogli sudjelovanje našeg Kluba na KUP-u Hrvatske.

Kup Hrvatske - Istrijani zlato i srebro - 06

Slijedeće što slijedi je nastup članova i članica našeg Kluba na Svjetskom KUP-u (WORLD OPEN) u Hong Kongu od 9. do 21. svibnja 2019. godine, kamo za tri dana putuju naši članovi Melisa Osmanović i Davor Komar kao članovi Hrvatske boćarske reprezentacije.